Jaarrekening

Balans

Vaste activa

Immateriële vaste activa

Het verloop van de immateriële vaste activa is als volgt:

1.1 Immateriële vaste activa

in € (+=vermeerdering,positief/-=vermindering,negatief)

Boekwaarde 31-12-2024

Vermeer- dering

Vermin- dering

Afschrijving

Boekwaarde 31-12-2025

Bijdrage in eigendom van derden

3.607.082

-

-

-178.649

3.428.433

Pgr.

Bijdrage in eigendom van derden

in € (+=vermeerdering,positief/-=vermindering,negatief)

Omschrijving

Krediet

Investering t/m 2024

Investering 2025

Totaal investering

Restant krediet

Status

4

MHCB vervanging veld 1 waterveld

300.000

300.000

300.000

0

Afgesloten 2025

4

MHCB vervanging veld 2 kunstgras

250.000

280.000

280.000

-30.000

Afgesloten 2025

550.000

580.000

-

580.000

-30.000

Materiële vaste activa

De materiële vaste activa is ingedeeld naar:
1.2.1. Materiële vaste activa met economisch nut
1.2.2. Materiële vaste activa met economisch nut en met heffingsmogelijkheden
1.2.3. Materiële vaste activa met maatschappelijk nut

Per onderdeel geven we hierna een overzicht.

Materiële vaste activa met economisch nut

Het verloop is als volgt:

1.2.1 Materiële vaste activa met economisch nut

in € (+=vermeerdering,positief/-=vermindering,negatief)

Omschrijving

Boekwaarde 31-12-2024

Vermeer- dering

Vermin- dering

Ontvangen bijdrage derden

Afschrijving

Boekwaarde 31-12-2025

Gronden en terreinen

4.618.236

4.618.236

Woonruimten

518.779

306.841

-70.000

-19.800

735.821

Bedrijfsgebouwen

20.416.722

88.362

-21.098

-962.842

19.521.145

Grond, weg en waterbouwkundige werken

2.375.928

215.380

-131.448

-

-279.994

2.179.867

Vervoermiddelen

122.505

190.737

-17.500

-

-24.416

271.327

Machines, apparaten en installaties

806.481

26.268

-

-111.637

721.112

Overige materiële vaste activa

322.639

557.406

-

-130.466

749.579

Totaal

29.181.292

1.384.994

-148.948

-91.098

-1.529.154

28.797.088

De belangrijkste mutaties per activa soort zijn:

Pgr.

Woonruimten

in € (+=vermeerdering,positief/-=vermindering,negatief)

Omschrijving

Krediet

Investering t/m 2024

Investering 2025

Totaal investering

Restant krediet

Status

6

Opvanglocatie Wolfsbossingel

414.579

43.579

236.841

280.421

134.158

Lopende investering

Pgr.

Bedrijfsgebouwen

in € (+=vermeerdering,positief/-=vermindering,negatief)

Omschrijving

Krediet

Investering t/m 2024

Investering 2025

Totaal investering

Restant krediet

Status

7

Gemeentehuis aanpassingen (2025)

7.400.000

41.180

28.218

69.398

7.330.602

Lopende investering

7

Gemeentewerf verduuzaming

3.000

36.107

36.107

-33.107

Afgesloten 2025

5

Duurzaamheidsmaatregelen gem.vastgoed

100.000

5.456

39.046

44.502

55.498

Lopende investering

4

Voorbereiding zwembad Ooigraaf

500.000

242.628

242.628

257.372

Lopende investering

4

Aanpassingen zwembad De Plons

180.000

140.401

140.401

39.599

Afgesloten 2025

Pgr.

Grond, weg en waterbouwkundige werken

in € (+=vermeerdering,positief/-=vermindering,negatief)

Omschrijving

Krediet

Investering t/m 2024

Investering 2025

Totaal investering

Restant krediet

Status

4

vv Ewijk trainv.toplaag kunstgras

275.000

76.368

-

76.368

198.632

Afgesloten 2025

4

Beuningse Boys kunstgras

1.200.000

1.200.000

-

1.200.000

-

Lopende investering

4

Beuningse Boys trapveldje

65.000

131.448

-131.448

-

65.000

Lopende investering

4

Fitparcours

45.000

-

-

-

45.000

Lopende investering

4

Kunstgrasveld Weurt

430.760

-

215.380

215.380

215.380

Lopende investering

Pgr.

Vervoermiddelen

in € (+=vermeerdering,positief/-=vermindering,negatief)

Omschrijving

Krediet

Investering t/m 2024

Investering 2025

Totaal investering

Restant krediet

Status

7

Vervanging vrachtauto

50.000

33.621

-17.500

16.121

33.879

Afgesloten 2025

7

Aanschaf vrachtauto

210.000

77.477

141.237

218.714

-8.714

Afgesloten 2025

7

Gemeentewerf voertuigen

375.000

49.500

49.500

325.500

Lopende investering

635.000

111.098

173.237

284.336

350.664

Pgr.

Machines, apparaten en installaties

in € (+=vermeerdering,positief/-=vermindering,negatief)

Omschrijving

Krediet

Investering t/m 2024

Investering 2025

Totaal investering

Restant krediet

Status

7

Gemeentehuis verduurzaming

8.000

9.151

-

9.151

-1.151

Afgesloten 2025

7

Gemeentewerf verduurzaming

18.000

12.757

-

12.757

5.243

Afgesloten 2025

7

Gemeentewerf keukenblok/apparatuur

10.000

27.930

-

27.930

-17.930

Afgesloten 2025

3

MFA Ewijk Zonnepanelen

230.000

105.845

1.566

107.411

122.589

Afgesloten 2025

4

Skatevoorziening

150.000

113.719

24.702

138.421

11.579

Afgesloten 2025

4

Ooigraaf Trafo

85.000

85.000

-

85.000

-

Afgesloten 2025

Pgr.

Overige materiële vaste activa

in € (+=vermeerdering,positief/-=vermindering,negatief)

Omschrijving

Krediet

Investering t/m 2024

Investering 2025

Totaal investering

Restant krediet

Status

7

Aanpassingen raadszaal

600.000

47.616

271.177

318.793

281.207

Afgesloten 2025

7

Gemeentehuis; vervanging bureau's

159.000

-

-

-

159.000

Lopende investering

7

Gemeentehuis; vervanging stoelen

84.000

-

-

-

84.000

Lopende investering

7

Gemeentewerf meubilair/instr.mat

12.000

14.814

-

14.814

-2.814

Lopende investering

7

Verbouwing MFA Weurt

259.656

-

286.230

286.230

-26.574

Afgesloten 2025

1.114.656

62.430

557.406

619.837

494.819

Materiële vaste activa met economisch nut en met heffingsmogelijkheden

Het verloop is als volgt:

1.2.2 Materiële vaste activa met economisch nut met heffingsmogelijkheden

in € (+=vermeerdering,positief/-=vermindering,negatief)

Omschrijving

Boekwaarde 31-12-2024

Vermeer- dering

Vermin- dering

Ontvangen bijdrage derden

Afschrijving

Boekwaarde 31-12-2025

Riolering

12.677.965

62.286

-41.322

-469.901

12.229.028

Begraafplaatsen

67.808

-

-

-4.521

63.288

Totaal (Conform Staat van vaste activa)

12.745.774

62.286

-

-41.322

-474.422

12.292.316

De belangrijkste mutaties per activa soort zijn:

Pgr.

Riolering

in € (+=vermeerdering,positief/-=vermindering,negatief)

Omschrijving

Krediet

Investering t/m 2024

Investering 2025

Totaal investering

Restant krediet

Status

5

Riool Weurt, leidingen

2.116.500

1.614.958

-

1.614.958

501.542

Afgesloten 2025

5

Vervangingen riool Jonkerstraat

1.150.000

1.149.165

-

1.149.165

835

Afgesloten 2025

5

Ewijk maatregelen BRP relining

287.250

15.370

-

15.370

271.880

Lopende investering

5

Klimaatadaptie maatregelen

250.000

16.675

-

16.675

233.325

Lopende investering

5

HWA/afkoppelen Geradtslaan-Houtduiflaan

330.000

578.331

448

578.779

-248.779

Afgesloten 2025

5

Winssen maatregelen BRP

418.000

5.171

-

5.171

412.829

Lopende investering

5

Afkoppelen HWA Weurt Broekmanstraat ed.

220.000

423.689

2.877

426.566

-206.566

Lopende investering

5

Kennedysingel Oost Winssen Verv.riool

-

10.448

35

10.483

-10.483

Lopende investering

5

Vervanging minigemalen 2019-2020

325.000

116.781

1.900

118.681

206.319

Lopende investering

5

Operationele plannen vGRP 2013-2017

292.500

217.692

15.704

233.396

59.104

Lopende investering

5.389.250

4.148.280

20.964

4.169.244

1.220.006

Materiële vaste activa met maatschappelijk nut

Het verloop is als volgt:

1.2.3 Materiële vaste activa met maatshappelijk nut

in € (+=vermeerdering,positief/-=vermindering,negatief)

Omschrijving

Boekwaarde 31-12-2024

Vermeer- dering

Vermin- dering

Ontvangen bijdrage derden

Afschrijving

Boekwaarde 31-12-2025

Grond, weg en waterbouwkundige werken MN

5.832.347

184.267

-1

-196.150

5.820.463

Totaal (Conform Staat van vaste activa)

5.832.347

184.267

-

-1

-196.150

5.820.463

De belangrijkste mutaties per activa soort zijn:

Pgr.

Grond, weg en waterbouwkundige werken met maatschappelijk nut

in € (+=vermeerdering,positief/-=vermindering,negatief)

Omschrijving

Krediet

Investering t/m 2024

Investering 2025

Totaal investering

Restant krediet

Status

4

Revitalisatie Vording 2 en 3

3.920.000

2.464.888

86.207

2.551.095

1.368.905

Afgesloten 2025

4

Ooigraaf terreininrichting

100.000

58.400

-

58.400

41.600

Afgesloten 2025

5

Fietspad Schoenaker/Goudwerf

400.000

-

-

-

400.000

Lopende investering

4

Wijkaanpassingen Tinnegieter

500.000

3.145

-

3.145

496.855

Lopende investering

5

Herinrichting Kennedys

2.127.314

-

26.777

26.777

2.100.536

Lopende investering

5

Vervangen brug Haaghove

290.000

-

71.282

71.282

218.718

Lopende investering

4

Openb.ruimte voorterrein Dromedaris

106.000

115.623

-

115.623

-9.623

Lopende investering

5

Herinrichting Houtduiflaan

1.539.000

1.078.962

-

1.078.962

460.038

Afgesloten 2025

8.982.314

3.721.017

184.267

3.905.284

5.077.030

Financiële vaste activa

Het verloop is als volgt:

1.3 Financiële vaste activa

in € (+=vermeerdering,positief/-=vermindering,negatief)

Omschrijving

Boekwaarde 31-12-2024

Vermeer- dering

Vermin- dering

Aflossing

Boekwaarde 31-12-2025

Leningen aan deelnemingen

-

-

-

-

-

Overige langlopende geldleningen u/g

5.238.252

-

-

-3.806

5.234.445

Deelnemingen

332.423

54.406

-

-

386.829

Overige uitzettingen > 1 jaar

-

240.991

-

-

240.991

5.570.674

295.397

-

-3.806

5.862.265

Risico voorziening lening

0

-

Totaal

5.570.674

295.397

-

-3.806

5.862.265

De belangrijkste mutaties per activa soort zijn:

Pgr.

Overige langlopende geldleningen u/g

in € (+=vermeerdering,positief/-=vermindering,negatief)

Omschrijving

Krediet

Investering t/m 2024

Investering 2025

Totaal investering

Restant krediet

Status

5

Startersleningen

2.000.000

2.000.000

-

2.000.000

-

Lopende investering

5

Stimuleringsleningen

800.000

550.000

-

550.000

250.000

Lopende investering

5

Toekomstbestendig wonen

1.905.000

1.962.071

62.929

2.025.000

-120.000

Lopende investering

5

Duurzaamheidsleningen

500.000

162.929

-62.929

100.000

400.000

Lopende investering

Pgr.

Overige uitzettingen met een rentetypische looptijd van één jaar of langer

in € (+=vermeerdering,positief/-=vermindering,negatief)

Omschrijving

Krediet

Investering t/m 2024

Investering 2025

Totaal investering

Restant krediet

Status

7

Rekening-courant niet-financiële instellingen

0

240.991

240.991

-240.991

Lopende investering

0

240.991

0

240.991

-240.991

Deze leningen onder de 'Overige langlopende geldleningen u/g' bieden de mogelijkheid om op een verantwoorde manier nét dat beetje extra te lenen. De gemeente verstrekt voorschotten aan het Stimuleringsfonds Volkshuisvesting (SVn).
De SVn verstrekt de leningen.  

Deze pagina is gebouwd op 07/06/2026 10:22:09 met de export van 07/06/2026 10:07:18